Powrót do strony głównej
 
 
 
 
    Systemy telewizji przemysłowej są często jednym ze składników całgo systemu bezpieczeństwa na strzeżonym obiekcie.

    Odpowiednio wykonany system telewizji dozorowej wspomaga pracowników ochrony fizycznej w przypadku wystąpienia zagrożenia, jeszcze zanim intruz dostanie się do obiektu. Bardziej rozbudowane systemy umożliwiają nadzór z centrum monitoringu, kilku lokalizacji obiektów tej samej firmy. Wykorzystuje się w tym celu łącza internetowe.

    Ze względu na sposób pracy, systemy monitoringu można podzielić na analogowe  i IP. Wprowadzenie technologii TurboHD fimy Hikvision przedłużyło żywot instalacji kablowych opartych na przewodach koncentrycznych. Transmisja sygnału wizyjnego HD po kablu koncentrycznym reprezentuje rzeczywisty przełom w ewolucji transmisji analogowej. Rodzina produktów TurboHD obejmuje szeroką gamę kamer HD i Full HD, oraz rejestratorów, które oferują pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami wideo, od analogowych do HDTVI oraz IP Megapixel.

    Nowoczesne systemy same potrafią również dopilnować pracowników ochrony aby na przykład nie spali podczas służby, a jeżeli takie zdarzenie ma miejsce, automatycznie powiadamiają odpowiednie osoby z nadzoru o zaistniałej sytuacji.

    Coraz większą popularnością cieszą się systemy zbudowane w oparciu o kamery IP.  Koszt montażu, ze względu na mniejszą ilość koniecznej do wykonania instalacji kablowej powoduje, że cenowo zaczynają być konkurencyjne w stosunku do systemów tradycyjnych. Biorąc pod uwagę możliwości kamer IP ( zdalna regulacja i diagnostyka sprzętu, jakość obrazu ) systemy te w pełni rekompensują swoją nieco wyższą cenę.

    W naszych instalacjach wykorzystujemy urządzenia firmy HIKVISION, HANWHA, AVIGILION, BOSCH, DAHUA a w przypadku serwerów oprogramowanie NETSTATION  firmy ALNETSYSTEMS. Umożliwia ono budowę systemu na miarę. Można na początek zainstalować podstawową ilość kamer, aby z czasem, dokupując licencje na  kolejne kamery, robudowywać go.
Powrót do strony głównej